ELEKTROLITY, D-RYBOZA, KREATYNA czyli energia dla komórek ciała

Elektrolity, takie jak sód, potas, magnez i wapń, są niezbędne dla zdrowia organizmu, ponieważ regulują przepływ płynów, utrzymują równowagę kwasowo-zasadową oraz zapewniają właściwe funkcjonowanie mięśni, nerwów i serca. Wiele czynników może wpłynąć na niedobór elektrolitów w organizmie, takich jak nadmierna potliwość, biegunka, wymioty, choroby nerek i układu pokarmowego, jak również dieta uboga w elektrolity lub stosowanie leków moczopędnych.
Oto kilka sytuacji, w których uzupełnienie diety o elektrolity może być konieczne:
🔸Intensywny wysiłek fizyczny: podczas długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego organizm traci duże ilości elektrolitów z potem.
🔸Upały: w gorące dni organizm może tracić duże ilości wody i elektrolitów z potem. Uzupełnianie elektrolitów jest ważne, aby utrzymać równowagę elektrolitową i zapobiec odwodnieniu.
🔸Choroby i zaburzenia: niektóre choroby i zaburzenia, takie jak biegunka, wymioty, choroby nerek i układu pokarmowego, mogą prowadzić do utraty elektrolitów.
🔸Dieta uboga w elektrolity: dieta uboga w świeże warzywa i owoce, produkty mleczne i produkty pełnoziarniste może prowadzić do niedoboru elektrolitów.
To nie wszystko, na rynku pojawiły się elektrolity z D-rybozą i kreatyną – super połączenie 🤩
Dlaczego?
🔸D-ryboza to cukier prosty, który jest ważnym składnikiem w produkcji ATP – podstawowej jednostki energetycznej w organizmie. Dlatego D-ryboza jest związana ze zwiększeniem produkcji energii w komórkach, a jej suplementacja może mieć korzystny wpływ na wiele procesów metabolicznych.
🔸Kreatyna stosowana jest w celu zwiększenia siły i wydajności podczas treningu siłowego. Jest to naturalny związek występujący w organizmie, który magazynuje energię i pomaga w produkcji ATP, czyli podstawowej jednostki energetycznej w komórkach.
Podsumowując, elektrolity z D-rybozą i kreatyną świetnie sprawdzą się dla każdego, poprawiając nawodnienie, pracę serca, dodają energii już na poziomie komórki, niwelują migreny i zmęczenie, super sprawdzą się szczególnie:
➖u osób z chorobą sercowo-naczyniową i nadciśnieniem tętniczym
➖u kobiet w ciąży i karmiących mam
➖u seniorów, szczególnie narażonych na odwodnienie
➖u dzieci w zmożonym wysiłku intelektualnym (poprawa ocen przed zakończeniem roku szkolnego
➖u sportowców, gdyż poprawiają wydolność krążeniową i wytrzymałość wysiłkową
Elektrolity ze zdjęcia możesz zamówić ze strony https://bestlab.com.pl/pl/p/BestElectrolytes/60 z 15% zniżką wpisując kod: MKDIETA
ps. co ważne, te elektrolity wyróżniają się również przyjemnym smakiem, gdyż w składzie mają naturalny aromat malinowy 🙂
_________________________